Enter your keyword

1. WHO
KEY PEOPLE AND ORGANİSATİONS

School Name : Lend A hand Projesi Açılış Toplantısı

Key Person Name :

Web Page :

E-mail Address* :

KEY FİGURES

Total Student Number :

Migrant Student Number :

Total Teacher Number :

Guidance Teacher Number :

2. WHY

Reason For Taking The Network :

Issues And Challenge :

3. HOW

Methods / Steps / Tools Used :

4. REFLECTION

Lessons Learned :

Challenges Met :

Critical Success Factors :

Avrupa Komisyonu tarafından Erasmus + Programı kapsamında desteklenen “Lend a Hand – Social Inclusion Programming for Migrant and Refugee Children at Primary Schools” başlıklı projemiz için proje ortaklarıyla başlangıç toplantısını 8-9 Mart 2017 tarihlerinde Gazi Üniversitesi, Ankara’da gerçekleştirilmiştir.

Resim 1. Birinci Oturum, Proje Açılış Toplantısı

Proje koordinatörü Gazi Üniversitesi adına Prof. Dr. Necati Cemaloğlu, Yrd. Doç. Dr. Sevil Filiz ve araştırma görevlileri Dr. A. Selcen Arslangilay, Emre Er, Emre Sönmez, Kübra Yenel ve Fatih Şahin;  projenin yerel ortaklarından Pi Pozitif Danışmanlık’tan  Fatma Akay ve Onur Berkan ; Ankara İl Milli Eğitim adına Türkan Öztürk ve Özge Ercan; projenin İtalya ortağı Floransa Üniversitesi’nden Ornella Bucci toplantıya katılmışlardır. Projenin Portekiz ortağı Coimbra Üniversitesinden Assistant Professor Ana Cristina Ferreira de Almeida video konferans aracılığıyla toplantıya katılmıştır.

Resim 2. İkinci ve Üçüncü Oturumlardan, Yol Haritası Belirlenirken

Proje başlangıç toplantısı 4 oturum şeklinde iki gün boyunca gerçekleştirilmiştir. İlk oturum, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda, açılış konuşmaları, projenin tanıtımı ve proje ortaklarının tanıtımı olarak gerçekleştirilmiştir. İkinci ve üçüncü oturumlarda projede gerçekleştirilmiş faaliyetler belirtilmiş ve gerçekleştirilecek işlem adımları için yol haritası oluşturulmuştur. Bu oturumlarda her proje ortağının görev ve sorumlulukları üzerinde tartışılmıştır. Son oturumda ise mülteci çocukları yoğun olarak eğitim gördüğü Ankara ili Altındağ ilçesine bağlı Fatih Sultan Mehmet İlkokulu ziyaret edilmiş, burada okul yöneticileri ve öğretmenlerle toplantı gerçekleştirilmiş ve sınıf gözlemleri yapılmıştır. Proje kapanış yemeğiyle son bulmuştur.

Resim 3. Dördüncü Oturum, Okul Ziyareti