Enter your keyword

PROJE HAKKINDA

image-20150930-5834-1ms978b

ERASMUS + Okul Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında desteklenen “Lend a Hand “ projesi ilköğretim  okullarında göçmen çocukların  sosyal dahil edilmelerini  ve yaşadıkları ülkelerde konuşulan dili öğrenme ve kültüre daha kolay entegre olmalarını sağlamak amacı ile Rehber Öğretmenler ve Ilkokul Öğretmenleri için eğitim modülü geliştirmeyi hedeflemektedir.

Proje ortakları, müfredat geliştirecekler ve göçmen öğrencilerin bulunduğu okullarda çalışan öğretmenleri sosyal içerme ilkelerinin ders planlarına nasıl dâhil edeceği konusunda eğiteceklerdir.

Ayrıca, sınıflarında kullanmak üzere ilköğretim öğretmenleri için araç seti geliştirecekler ve projenin kapsamında altı ay süreyle bir sosyal içerme öğretimi yapmalarını teşvik edeceklerdir.

Proje ortakları, göçmen dostu okul ağları ile okulları sosyal içerme kurumlarına dönüştürmek için öneriler, düzenlemeler, araçlar ve ders dışı aktiviteleri paylaşacakları rehber araçlar geliştireceklerdir. Bu nedenle, öğretmen profilini güçlendirirken göçmen öğrencilerin erken ayrılmaları veya başarısızlıkları gibi karşılaştıkları sorunlarla mücadele etmeleri için okulları destekleyerek kapsayıcı eğitime katkıda bulunacaklardır.

“Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. Ancak burada yer alan görüşlerden Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı sorumlu tutulamaz.”